• Οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου Χριστίνα Παπαζήση, κλάδου Εκπαίδευσης για την Αειφορία και Γεώργιος Ρούσσος, κλάδου Φυσικών Επιστημών του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής,
  • η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Β΄ Αθήνας

και

• η Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων (ΠΕΒ)

συνδιοργανώνουν την 1η Ημερίδα Βιολογίας

την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2019, στο Πολύκεντρο του Δήμου Ηρακλείου Αττικής (Κουντουριώτου 18Α κ΄ Νεότητος) και ώρες 9:00-14:00, με τίτλο:

Οι Μαθητές συνομιλούν με τη Σύγχρονη Βιολογία

Η Ημερίδα απευθύνεται στους/τις μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης των ΓΕΛ της Β΄ Αθήνας και τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν τη Βιολογία Ομάδας Θετικού προσανατολισμού.

Προσκεκλημένοι ομιλητές είναι διακεκριμένοι Πανεπιστημιακοί δάσκαλοι και ερευνητές με σημαντικό έργο στην επιστήμη της Βιολογίας.

Οι μαθητές/τριες θα έχουν την ευκαιρία να υποβάλουν ερωτήσεις και να αναπτύξουν διάλογο με τους ομιλητές για σύγχρονα θέματα Βιολογίας, που απασχολούν τους ίδιους και την κοινωνία.