Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70, Μαρία Καπετανίδου διοργανώνει σε συνεργασία με τον Διευθυντή, την Διευθύντρια, και τους Συλλόγους
Διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Ερυθραίας και του 3ου Δημοτικού Σχολείου Κηφισιάς διασχολική επιμορφωτική ημερίδα, με Βιωματικό εργαστήρι για την δημοκρατία στην σχολική τάξη και πράξη, με θέμα:
«Η συνέλευση των παιδιών». Τα πρώτα βήματα άσκησης στη δημοκρατία
Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2020, ώρα 08.15΄ – 13.30΄ στον χώρο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ν. Ερυθραίας (Κορίνθου 12, Κηφισιά Τ.Κ.14564), σύμφωνα με το επισυναπτόμενο πρόγραμμα.
Στην ημερίδα θα συμμετέχουν όλοι οι εκπαιδευτικοί της σχολικής μονάδας και ως εκ τούτου την ημέρα αυτή η σχολική μονάδα δε θα λειτουργήσει. Παρακαλούνται οι Διευθυντές και οι εκπαιδευτικοί των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν εγκαίρως τους/τις μαθητές/τριες και τους γονείς τους.

368_ΑΠ_05.03.2020_1ΔΣ Ν. ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ_3ο ΔΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ_ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ_ΣΕΕ_ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΟΥ_signed