Η ΣΕΕ ΠΕ60 Βασιλική Μιχαηλίδου διοργανώνει ημερίδα η οποία θα πραγματοποιηθεί  σε Αίθουσες του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής σε συνεργασία με το Επιστημονικό Προσωπικό του 1ου Κ.Ε.Σ.Υ. Β΄ Αθήνας (Ειδικοί παιδαγωγοί ΠΕ 61, Κοινωνικοί λειτουργοί, Ψυχολόγοι)   και τον ΣΕΕ Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης, με θέμα:
«Όψεις των δυσκολιών που παρατηρούνται στους/στις μαθητές/μαθήτριες στο νηπιαγωγείο: παιδαγωγική διαχείριση».
Η ημερίδα απευθύνεται στο προσωπικό των σχολικών μονάδων (1ο, 2ο, 3ο, 4ο, 5ο, 6ο, 7ο, 8ο, 9ο Νηπιαγωγείο Μεταμόρφωσης, 1ο , 2ο, 3ο , 4ο, 5ο, 6ο Νηπιαγωγεία Νέας Ιωνίας) παιδαγωγικής και επιστημονικής αρμοδιότητας της ΣΕΕ ΠΕ60 κ. Μιχαηλίδου Βασιλικής και ΣΕΕ ΕΑΕΕ Κ. Μιχαηλίδη και θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019, ώρες 08:15-14:00, στα Γραφεία του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, Έλλης 3, Χαλάνδρι.
Κατά την ημέρα διεξαγωγής της ημερίδας τα αντίστοιχα Νηπιαγωγεία δεν θα λειτουργήσουν και η συμμετοχή είναι υποχρεωτική, αλλά και χρήσιμη για τη βελτίωση των εκπαιδευτικών πρακτικών.