Η ΣΕΕ ΠΕ11 Π. Λιούμπη διοργάνωσε  επιμορφωτικές συναντήσεις σε συνεργασία με τους εκπαιδευτές του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, με θέμα:  «Α΄ Βοήθειες. Βασικές Αρχές».

Οι συναντήσεις απευθύνονται στους/στις εκπαιδευτικούς ΠΕ 11 Φυσικής Αγωγής, που υπηρετούν στα Γυμνάσια, ΓΕΛ (δημόσια και ιδιωτικά) & ΕΠΑ.Λ. και θα πραγματοποιηθούν:

• Τρίτη 8 Οκτωβρίου 2019, ώρες 12.00 έως 14.00, 5ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου. Συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί Σχολικών Μονάδων: Αγίας Παρασκευής,  Χαλανδρίου, Χολαργού-Παπάγου, Ψυχικού,  Φιλοθέης, Βριλησσίων,  Μελισσίων-Πεντέλης
    • Τρίτη 15 Οκτωβρίου, ώρες 12.00 έως 14.00, στο 7ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας. Συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί: Σχολικών Μονάδων Αμαρουσίου, Ηρακλείου Αττικής, Κηφισιάς, Λυκόβρυσης, Μεταμόρφωσης, Νέα Ιωνία, Νέας Ερυθραίας, Πεύκης.

Εισηγητής : Σταύρος Δρόσος,  Εκπαιδευτής Ερυθρού Σταυρού