Η Συντονίστρια  Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ60 Βαρβάρα Πρεβεζάνου διοργάνωσε διημερίδες  με θέμα: “ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΣΥΧΓΡΟΝΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ” :

• Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου 2019, 4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου (Νίκης & Νεφέλης, Χαλάνδρι) και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2019 στο Αμφιθέατρο του 1ου και 2ου ΕΠΑ.Λ.Αγίας Παρασκευής (Παπαφλέσσα 17, Αγίας Παρασκευής), ώρες 8.00 – 14.00. Συμμετείχε το εκπαιδευτικό προσωπικό των δημοσίων και ιδιωτικών νηπιαγωγείων Βριλησσίων, Μελισσίων, Πεντέλης, Αμαρουσίου και Χαλανδρίου.
  • Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2019, στο Αμφιθέατρο του 1ου και 2ου ΕΠΑ.Λ. Αγίας Παρασκευής(Παπαφλέσσα 17, Αγ. Παρασκευή) και Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου (Νίκης & Νεφέλης, Χαλάνδρι), ώρες 8.00 – 14.00.
  • Συμμετείχε το εκπαιδευτικό προσωπικό των δημοσίων και ιδιωτικών νηπιαγωγείων Παπάγου, Χολαργού, Φιλοθέης, Ψυχικού και Αγίας Παρασκευής.

Προσκεκλημένοι εισηγητές/τριες :

Αικ. Καζέλα ΣΕΕ ΠΕ60 του 3ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής,