Σε συνέχεια του αρ. πρωτ.: 267/19.02.2020 εγγράφου μας σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο των επιμορφωτικών συναντήσεων «Να ξανακάνουμε τη σχολική Ιστορία ζωντανή αφήγηση» Α΄ Κύκλος: Μεσαιωνική και Νεότερη Ιστορία Β΄ Γυμνασίου & Β΄ Λυκείου από τις πηγές» (Πράξη 3η/07.02.2020 της Ολομέλειας), διοργανώνεται η δεύτερη συνάντηση του Α΄ Kύκλου, με θέμα:

«Παιδεία και σχολείο στη βυζαντινή κοινωνία»

Ομιλητής: Αθανάσιος Μαρκόπουλος, Ομότιμος Καθηγητής του Πανεπιστημίου Αθηνών

Η συνάντηση απευθύνεται στους/τις εκπαιδευτικούς Φιλολόγους, καθώς και σε εκπαιδευτικούς άλλων κλάδων που διδάσκουν το μάθημα της Ιστορίας, και θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 04.03.2020, στην αίθουσα σεμιναρίων του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, (Έλλης 3, 15232 Χαλάνδρι, Σταθμός Μετρό Αγία Παρασκευή) και ώρα 17.30 – 20.00.

Για την καλύτερη οργάνωση της συνάντησης παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί, αλλά και οι εκπαιδευτικοί που ήδη είχαν δηλώσει συμμετοχή να συμπληρώσουν τα στοιχεία τους ηλεκτρονικά στην παρακάτω φόρμα μέχρι και την Τετάρτη το μεσημέρι. θα γίνουν δεκτοί στο σεμινάριο όλοι οι ενδιαφερόμενοι και δεν θα υπάρξει άλλη ενημέρωση από την Γραμματεία.

Επισυνάπτεται το σχετικό έγγραφο :

336_ΑΠ_28.02.2020_ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ_ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ_«Παιδεία και σχολείο στη βυζαντινή κοινωνία»_signed