Tο 2ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεών του (Πράξη 23η/12.12.2019 της Ολομέλειας) για την ενδυνάμωση της εκπαιδευτικής κοινότητας σε θέματα διαχείρισης της σχολικής ζωής, διοργανώνει επιμορφωτική δράση σε κύκλους, για τις σχολικές μονάδες αρμοδιότητάς του:

Ε΄ Κύκλος – Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2020, ώρες 17.15 έως 20.00, με θέμα:

«Προβλήματα συμπεριφοράς στο σχολείο: Η αναγνώριση των αιτιών
αφετηρία αντιμετώπισης»

Εισηγήτρια: Χριστίνα Φ. Παπαηλιού, Καθηγήτρια Ψυχολογίας, Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

Η δράση έχει και εργαστηριακό χαρακτήρα, είναι προαιρετική, απευθύνεται στους/τις Διευθυντές/-ντριες, Προϊστάμενους/ες και Εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων Α΄/θμιας & Β΄/θμιας Εκπαίδευσης (Δημοσίων και Ιδιωτικών) και Ε.Κ. αρμοδιότητας του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής και θα πραγματοποιηθεί στο Δ.ΙΕΚ Χαλανδρίου- 2ο ΕΠΑ.Λ. Χαλανδρίου, Έλλης 3, Χαλάνδρι.