«Η ενδυνάμωση της σχολικής κοινότητας στη διαχείριση των δικαιωμάτων και των υποχρεώσεων των μελών της».

Tο 2ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του (Πράξη 15η/11.07.2019 της Ολομέλειας), διοργανώνει προαιρετική επιμορφωτική δράση για τους/τις Διευθυντές/-ντριες, Προϊστάμενες/νους & Εκπαιδευτικούς όλων των Σχολικών Μονάδων Α΄/θμιας και Β΄/θμιας Εκπαίδευσης, αρμοδιότητάς του, με θέμα:
«Η ενδυνάμωση της σχολικής κοινότητας στη διαχείριση των δικαιωμάτων
και των υποχρεώσεων των μελών της».
Εισηγήτρια:
κα Θεώνη Κουφονικολάκου, Βοηθός Συνήγορος του Πολίτη για τα Δικαιώματα του Παιδιού.
Η δράση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 27.11.2019, ώρες 17.30-20.00 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του 2ο ΕΠΑ.Λ. Χαλανδρίου & Δ.Ι.Ε.Κ. Χαλανδρίου (Έλλης 3, Χαλάνδρι, πλησίον στάσης Μετρό Αγία Παρασκευή- δίπλα στα Γραφεία του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής).