Πέμπτη, 06 Σεπτεμβρίου 2018 12:11

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ- ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΕΕΠ) & ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΩΝ 2018-2019

Γράφτηκε από τον
(0 ψήφοι)

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Αθήνα, 6 Σεπτεμβρίου 2018

Οριστικοί Πίνακες Κατάταξης

Προσωρινών Αναπληρωτών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) των κλάδων ΠΕ21 Θεραπευτών Λόγου, ΠΕ22 Επαγγελματικών Συμβούλων, ΠΕ23 Ψυχολόγων, ΠΕ24 Παιδοψυχιάτρων, ΠΕ25 Σχολικών Νοσηλευτών, ΠΕ28 Φυσικοθεραπευτών, ΠΕ29 Εργασιοθεραπευτών-Εργοθεραπευτών, ΠΕ30 Κοινωνικών Λειτουργών

της Περιφερειακής Διεύθυνσης

Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής

για το σχολικό έτος 2018-19

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής ανακοινώνει ότι καταρτίστηκαν οι Οριστικοί Πίνακες Κατάταξης υποψηφίων αναπληρωτών/τριών όλων των κλάδων του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) καθώς και οι πίνακες «Απορριφθέντων» με τους υποψηφίους των κλάδων του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις της υπ’ αρ. 56267/Ε4/05-04-2018 (ΦΕΚ 1284/Β΄/11-4-2018) Πρόσκλησης και της ταυτάριθμης Υπουργικής Απόφασης,

μετά την ολοκλήρωση της εξέτασης των ενστάσεων από το Α.Σ.Ε.Π.

Οι ανωτέρω πίνακες έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπ/σης Αττικής (Πίνακες Αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής 2018).

Για την διαδικασία πρόσληψης καθώς και για τα λειτουργικά κενά των ΣΜΕΑΕ, των σχολικών μονάδων Γενικής Εκπαίδευσης και των Δομών Ειδικής Αγωγής, όπου θα κληθούν να τοποθετηθούν οι υποψήφιοι, θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση.

Ως προς τις ιατρικές βεβαιώσεις και σε εφαρμογή του Ν. 4210/2013, άρθρο 7, παρ.2 (ΦΕΚ 254/τ. Α΄/21-11-2013), οι υποψήφιοι θα παραλαμβάνουν την ημέρα της πρόσληψής τους από την Υπηρεσία μας, παραπεμπτικό έγγραφο το οποίο θα πρέπει να επιδεικνύουν στον Παθολόγο-Γενικό Ιατρό και στον Ψυχίατρο προκειμένου να τους χορηγηθεί η σχετική βεβαίωση.

Επισημαίνεται ότι η ενημέρωση των υποψηφίων θα γίνεται αποκλειστικά και μόνο μέσω της παρούσας ιστοσελίδας.

Διαβάστηκε 5730 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 26 Σεπτεμβρίου 2018 14:05