Περιφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού Αττικής (Π.Υ.Σ.Ε.Ε.Π.)

symvoulia color labels 10

Τακτικά Μέλη - Αναπληρωματικά Μέλη

1. Κέντρος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70,Διευθυντής της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Δ΄ Αθήνας, ως πρόεδρος, με αναπληρωτή του το Σπύρου Παναγιώτη, κλ. ΠΕ70, Διευθυντή της Δ/νσης ΠΕ Δυτικής Αττικής.

2. Μουμούρης Νικόλαος, κλ. ΠΕ18.02, Διευθυντής της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Πειραιά, ως αντιπρόεδρος, με αναπληρωτή του το Βαρελά Αριστοτέλη, κλ. ΠΕ18.15, Διευθυντή της Δ/νσης Δ.Ε. Δ΄ Αθήνας.

3. Δερέκα Μαρία, κλ. ΠΕ70, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης του 3ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτριά της την Φράγκου Αγγελική, κλ. ΠΕ23 Ψυχολόγων, του 2ου ΚΕΣΥ Β΄ Αθήνας.

4. Αρβανίτης Δημήτριος, κλάδου ΠΕ29-Εργοθεραπευτών, του ΕΕΕΕΚ Αιγάλεω, ως τακτικό αιρετό μέλος, με αναπληρώτριά τoυ την Τραγάκη Ευγενία, κλάδου ΠΕ23-Ψυχολόγων, του 1ου Κ.Ε.Σ.Υ. Α΄ Αθήνας.

5.Μαργαρίτη Μαρία, κλάδου ΠΕ30-Κοινωνικών Λειτουργών, του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ζεφυρίου ως τακτικό αιρετό μέλος,με αναπληρώτριά της την Γεωργακάκου Σοφία κλάδου ΠΕ21- Θεραπευτών Λόγου, του 1ου Κ.Ε.Σ.Υ. Δ΄ Αθήνας.

Εισηγητής ορίζεται ο Κέντρος Γεώργιος, Διευθυντής της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Δ΄ Αθήνας.

Επίσης ορίζεται η Κανονίδου Βαρβάρα, του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Δραπετσώνας, κλάδου ΔΕ1-Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.), ως εκπρόσωπος του κλάδου ΕΒΠ, όταν εξετάζονται θέματα που αφορούν το Ε.Β.Π., με αναπληρώτριά της την Κοτένογλου Αικατερίνη,του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Αμαρουσίου, κλάδου ΔΕ1-Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.).

Γραμματέας ορίζεται η Καλύβα Χριστίνα, κλάδου ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού, της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Αττικής, με αναπληρώτριά της την Κρεμιώτη Σοφία,κλάδου ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Αττικής.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου είναι διετής, αρχίζει την 1η Ιανουαρίου του 2019 και λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2020.

Σχετικοί ΑΔΑ: ΨΥΟ14653ΠΣ-63Δ

ΑΔΑ: 99ΝΑ46ΜΤΛΗ-ΘΗΚ (Ανασυγκρότηση 2019)