Δευτέρα, 09 Ιανουαρίου 2017 10:46

Πρόσκληση Υποβολής Αιτήσεων του προγράμματος ERASMUS+ 2017

Σας ενημερώνουμε ότι το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών, ως Εθνική Μονάδα Συντονισμού για την υλοποίηση του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus + , έχει πλέον διαθέσιμες στην Ιστοσελίδα του(www.iky.gr) τις Συμπληρωματικές Ανακοινώσεις της Εθνικής Μονάδας για το Erasmus+ ανά Τομέα. Αυτές οι ανακοινώσεις λειτουργούν ως Εθνικές Προσκλήσεις Υποβολής Προτάσεων στο Πρόγραμμα Erasmus+ για τους Τομείς της Σχολικής Εκπαίδευσης, της Ανώτατης Εκπαίδευσης, της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης και της Εκπαίδευσης Ενηλίκων.

Επίσης, μπορείτε να βρείτε και αναλυτικές οδηγίες για τις αιτήσεις ΚΑ1 και τις αιτήσεις KA2 βήμα- βήμα για τους Τομείς της Εκπαίδευσης και Κατάρτισης όσον αφορά στις Δράσεις του Erasmus+ που διαχειρίζεται το ΙΚΥ. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στον Οδηγό του Erasmus+ για το 2017 (διαθέσιμος στα Αγγλικά). Σας υπενθυμίζουμε ότι οι καταληκτικές ημερομηνίες για τις Δράσεις που διαχειρίζεται η Εθνική Μονάδα ορίζονται ως εξής:

• ΚΑ1: Μαθησιακή κινητικότητα ατόμων, προθεσμία υποβολής 02/02/2017, ώρα 12(μεσημέρι) ώρα Βρυξελλών(13.00 ώρα Ελλάδας)
  • ΚΑ2: Στρατηγικές Συμπράξεις, προθεσμία υποβολής 29/03/2017, ώρα 12(μεσημέρι) ώρα Βρυξελλών(13.00 ώρα Ελλάδας).