Μετάβαση των μαθητριών/μαθητών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο

Στο πλαίσιο των παιδαγωγικών-επιμορφωτικών δράσεων του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής (Πράξη 16η/4-6-2019), πραγματοποιείται επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: «Μετάβαση των μαθητριών/μαθητών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο»,  την Πέμπτη 20/6/2019, ώρα 8.3014.00, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδος.

Η ημερίδα διοργανώνεται από τις/τους ΣΕΕ κ.κ. Ευθυμιοπούλου Αγαπούλα (ΠΕ60), Καλογρίδου Μαργαρίτα (ΠΕ02), Ρογάρη Γεωργία (ΠΕ70), Φεγγερού Παναγιώτα (ΠΕ60) και Χαρίτο Βασίλη (ΠΕ70) και απευθύνεται στις/στους εκπαιδευτικούς της Α΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων Πικερμίου, Αρτέμιδος, Σπάτων, του Ιδιωτικού Δ.Σ. Γείτονα, του Ιδιωτικού Δ.Σ. Κολλέγιο Αθηνών, του Ιδιωτικού Δ.Σ. Κωστέα Γείτονα και στις/στους Νηπιαγωγούς των Δημοσίων και Ιδιωτικών Νηπιαγωγείων Ραφήνας, Πικερμίου, Μαραθώνα, Νέας Μάκρης, Γραμματικού, Κάτω Σουλίου, Βαρνάβα, Αρτέμιδος και Σπάτων.