Μετάβαση των μαθητριών/μαθητών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο

Στο πλαίσιο των παιδαγωγικών-επιμορφωτικών δράσεων του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής (Πράξη 16η/4-6-2019), πραγματοποιείται  επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: «Μετάβαση των μαθητριών/μαθητών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο»,  την Τετάρτη 19/6/2019, ώρα 8.3014.00, στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα.

Η ημερίδα διοργανώνεται από τις/τους ΣΕΕ κ.κ. Ευθυμιοπούλου Αγαπούλα (ΠΕ60),  Μανούσου Γκέλη (ΠΕ70), Ρογάρη Γεωργία (ΠΕ70), Φεγγερού Παναγιώτα (ΠΕ60) και Χαρίτο Βασίλη (ΠΕ70) και απευθύνεται στις/στους εκπαιδευτικούς της Α΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων Γέρακα, Γλυκών Νερών, Παιανίας και του Ιδιωτικού Δημοτικού Σχολείου «Ο Πλάτων»  και στις/στους Νηπιαγωγούς των Δημοσίων και Ιδιωτικών Νηπιαγωγείων Γέρακα, Ανθούσας, Παλλήνης, Παιανίας και Γλυκών Νερών.