Επιμορφωτική δράση για Διευθυντές/ντριες Σχολείων με θέμα «Εκπαίδευση προσφύγων»

Σας ενημερώνουμε ότι θα διεξαχθεί επιμορφωτική δράση για τους Διευθυντές/ντριες Δημοτικών Σχολείων Ωρωπού, Διονύσου και Βόρειου Μενιδίου (11ο, 13ο, 26ο, 27ο, 29ο, 30ο και Βαρυμπόμπης), από τους Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου κ. Βασιλική Παπαδοπούλου, και κ. Βασίλη Χαρίτο με θέμα : «Εκπαίδευση προσφύγων», ως εξής:

Την Τετάρτη  20 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 11.00-13.30 στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Αυλώνα.

Θα πραγματοποιηθούν εισηγήσεις από τους ΣΕΕ Κ. Β. Παπαδοπούλου, κ. Β. Χαρίτο, το Συντονιστή Εκπαίδευσης Προσφύγων Μαλακάσας κ. Κ. Καλέμη και τη Διευθύντρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αυλώνα κ. Ε. Κρέμου. Θα ακολουθήσει συζήτηση.