Πρόσκληση σε παιδαγωγική συνάντηση και βιωματικό εργαστήριο των Σχολείων της Μαραθώνιας Διαδρομής

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών και παιδαγωγικών δράσεων του 5ου ΠΕΚΕΣ (2η ολομέλεια 17-9-2019) θα υλοποιηθεί παιδαγωγική συνάντηση εργασίας

με βιωματικό εργαστήριο με τίτλο: «Η Μαραθώνια Διαδρομή ενώνει»   την Τρίτη 1η Οκτωβρίου 2019 και ώρα 12.00-14.00, στο ΕΠΑΛ Ραφήνας.

Επιλογή και συντονισμός  κοινών δράσεων αειφορίας, αθλητισμού και εθελοντισμού των σχολείων της Μαραθώνιας διαδρομής στο πλαίσιο του 37ου Μαραθωνίου Αθήνας, 6-10 Νοεμβρίου 2019».

Απευθύνεται σε σχολεία Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Δήμων Μαραθώνος, Ραφήνας-Πικερμίου, Παλλήνης.

Συνδιοργάνωση οι ΣΕΕ Αειφορίας, Χρυσούλα Λαλαζήση (ΠΕ81) και Φυσικής Αγωγής, Σταύρος Τσόνιας  (ΠΕ11)