Τρίτη, 12 Ιανουαρίου 2016 13:01

Επιμορφωτικό Σεμινάριο 36 ωρών με θέμα: “Συμβουλευτική Σταδιοδρομίας με Βιωματική Εκπαίδευση”

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. Πατησίων (Δ.Δ.Ε. Α’ Αθήνας), το ΚΕ.ΣΥ.Π. Ιλίου (Δ.Δ.Ε. Γ’ Αθήνας), το
ΚΕ.ΣΥ.Π. Καλλιθέας (Δ.Δ.Ε. Δ’ Αθήνας), το ΚΕ.ΣΥ.Π. Κορωπίου (Δ.Δ.Ε. Ανατολικής
Αττικής) και το ΚΕ.ΣΥ.Π. Ελευσίνας (Δ.ΔΕ. Δυτικής Αττικής) συνδιοργανώνουν
επιμορφωτικό σεμινάριο 36 ωρών με θέμα:
«Συμβουλευτική Σταδιοδρομίας με Βιωματική Εκπαίδευση» .
Στο σεμινάριο θα συμμετέχουν 25 εκπαιδευτικοί ή νέοι/ες έως 24 ετών με σκοπό την ενίσχυσή τους την περίοδο της οικονομικής ύφεσης σε θέματα Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού. Το επιμορφωτικό σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο Κέντρο Τεχνών, το οποίο έχει παραχωρηθεί δωρεάν από τον ΟΠΑΝΔΑ, (Πάρκο Ελευθερίας, δίπλα στη στάση του μετρό «Μέγαρο Μουσικής») το Σάββατο 16/1, 23/1, 30/1, 6/2, 13,2 και 20/2/2016 από τις 9.00 π.μ. έως τις 15.00 μ.μ.
Όσοι/ες επιθυμούν να συμμετέχουν στο σεμινάριο παρακαλούνται να συμπληρώσουν τη φόρμα στο παρακάτω link:
Λόγω της αναμενόμενης μεγάλης συμμετοχής στο σεμινάριο, παρακαλούνται να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους για συμμετοχή, μόνο όσοι/ες προτίθενται να παρακολουθήσουν όλες τις συναντήσεις του σεμιναρίου. Στους/στις συμμετέχοντες/ουσες που θα πάρουν μέρος στις 5 τουλάχιστον από τις 6 συναντήσεις του σεμιναρίου θα δοθεί Βεβαίωση Συμμετοχής.
Οι Υπεύθυνοι/ες ΣΕΠ Ο Περιφερειακός Διευθυντής
ΚΕΣΥΠ της Αττικής Α’ και Β’ Εκπαίδευσης Αττικής